Ádventi levél
Kedves Szülők !
Előttünk az Ádvent, az óvodai év legeseménydúsabb, legizgalmasabb és legörömtelibb időszaka. Az Ádvent szeretetteljes várakozása, készülődése boldog türelmetlenséggel, a Karácsony üzenete szelíd alázattal és túláradó örömmel tölti el kisgyermek és felnőtt lelkét egyaránt. A szívek megtelnek szeretettel és jóakarattal. Ez a szeretetteljes légkör hatja át az óvodai hétköznapokat is ebben az időszakban.
Különleges alkalmak és események egész sorsa várja a gyermekeket az ádventi hetekben. Ezekre az alkalmakra szeretnénk felhívni az Önök figyelmét is:

• November 29-én 15 órától a gyermekek és szülők részvételével közös ádventi koszorú készítésre lesz lehetőség egyházközségünk gyülekezeti termében.
  • December 5-én Mikulás-várás a csoportokban. Minden gyermekcsoportba ellátogat az ősszakállú, ajándékosztó kedves ismerős és a gyermekek elmondhatják a számára tanult verseket, énekeket.
  • Az Ádvent-vasárnapokat megelőző péntekeken az óvoda nagy ádventi koszorúján közösen gyújtjuk meg a gyertyákat a gyerekekkel. Ezeken a meghitt alkalmakon együtt énekelünk ,, a hangszereken játszó óvónők kíséretével.
  • Nagycsoportosaink hagyományos ádventi teázásra látogatnak iskolánkba.
  • A 2.,3. és 4. Ádvent-vasaárnapon óvodai csoportjaink felváltva, szervezetten látogatnak el a gyermekistentiszteletekre.

• A csoportunkba járó gyermekeket és szüleiket a következő dátumon, 9 órára várjuk szeretettel templomunkban:
  • December 11-én, 9 órától minden csoportunkban ádventi nyílt napot szervezünk a szülők részvételével. Ezeken az alkalmakon közös karácsonyi készülődés zajlik. Például mézeskalácssütés, karácsonyfadíszek és karácsonyi üdvözlőlapok készítése, stb. Ezen a délelőttön felvételeket készít a csoportokban az orosházi televízió.
  • December 13-án 14 órától kézműveskedő ádventi játszóház lesz iskolánkban, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt.
  • A Karácsony előtti napokban, december 17. és 19. között közös ünnepi gyertyagyújtásra, karácsonyi ünnepélyekre kerül sor minden óvodai csoportunkban (ennek pontos időpontjáról érdeklődjön a csoportvezetőknél).
  • December 24-én 15 órai kezdettel Gyermekek Karácsonya templomunkban. Ezen az alkalmon néhány óvodásunk is részt vesz rövid karácsonyi összeállítással. Mindenkit szeretettel várunk!

Az ünnepi Istentiszteletek rendje a következő:
  • Dec. 24. Karácsony este: 15.00, 17.00, 23.30 óra
  • Dec. 25. Karácsony napja: 10.00 óra
  • Dec. 26. Karácsony másnapja: 10.00 óra

• Az ádventi hetek hangulata, eseményei, gondolatai és beszélgetései, a várakozással teli készülődés napról-napra lassan, folyamatosan készíti elő, öltözteti ünnepi díszbe a gyermekek kicsi lelkét a karácsonyi örömhír befogadására:

"Megjelent az Isten üdvözítő kegyelme minden embernek."

( Tit 2,11 )